מי אני?

צילום: ליאת קוטנר

הי! אני מלי מרטון,

אמ;לק

מהנדסת תוכנה בתעשיה האווירית, מובילת פיתוח פרויקטי תוכנה ומובילת תהליכי חדשנות בחברה.

מקימת מערך מתנדבי החינוך ב SpaceIL

משמשת כמנטורית לבני נוער בפרויקטים טכנולוגיים כגון FIRST ופרויקט מהנדסות העתיד

מרצה בנושאי חלל, חדשנות, חינוך ומנטורינג לבני נוער.

 

וקצת יותר בפירוט

המסלול שלי מעולם לא היה שגרתי.

אמנם התחלתי "בסדר" ממש לפי הספר: לימודים, צבא, תואר ראשון, עבודה

התחלתי לעבוד בהייטק בתקופה הפסיכית של הבועה ואחרי כמה שנים הסטארטאפ שעבדתי בו נמכר ולא הרבה זמן אחרי זה, נסגרבמקום לעדכן קורות חיים ולעבור לדבר הבא, החלטתי לעצור לרגע.

בגיל 30 נסעתי לחודשיים וחצי, לבד, לדרום אמריקה, כשחזרתי לא דמיינתי את עצמי יושבת שוב בקיוביקל, אז התחלתי ללמוד קורס קונדיטוריה בתדמורשמונה חודשים של עבודה במטבח מ 07:30 ועד 16:30 הכי הארד קור (באמצע גם התחתנתי) . את הסטאג’ עשיתי בשאטו בצרפת עם 3 כוכבי מישלן (רק התקופה שם שווה בלוג משל עצמה).חזרתי הביתה פתחתי עסק (דווקא הלך די טוב!) מכרתי את המתוקים שלי במעדניות, חנויות ובתי קפה בת"א, עשיתי אירועים קטנים

ואז…

מזלטוב! אתם בהריון! עם תאומים!

או קי… פתאום נהיה קצת קשה ללוש בצק שלושה אנשים יחד ולאט לאט הפסקתי לקחת הזמנות חדשות.

כדי שיהיה ממש כיף, אשפזו אותי משבוע 25 ועד הלידה במחלקה להריון בסיכון (גם התקופה הזו שווה בלוג, או לפחות ספר)

ואז הם הגיעו. להלן: דבר 1 ודבר 2 *

אם יש משהו שיכול לנצל בצורה מכובדת את האנרגיות של מישהי כמוני, אלו תאומים פגים. חצי שנה שלא ידעתי אם יום או לילה בחוץ.

אבל אז זה נהיה יותר קל ופתאום, בא לי לעשות עוד דברים חוץ מלרסק ירקות ופירות ולשיר שירים. התחלתי להפנות את האנרגיה לאפיקים מוזרים (לגדל ירקות, לעשות ריבות, למכור קצת עוגות) אבל לא ממש היה אפשר להרים עסקכשדבר 1 ודבר 2 היו בני שנה ועשרה חודשים, לי כבר היה מלאי ריבות שיחזיק אותנו להרבה שנים, החלטתי לחזור ולעבוד בהיי טק.

והנה אני, 11 שנים אחרי נמצאת בתעשיה אווירית. בשנים האלה הספקתי להקים את מערך מתנדבי החינוך ב SpaceIL להיות מנטורית לבני נוער בפרויקטים טכנולוגיים כגון FIRST ופרויקט מהנדסות העתיד ולעשות עוד הרבה דברים מגניבים, שגרמו לי להבין שאני מסוגלת לגרום לדברים לקרות.

אז מה אני רוצה שיקרה?

ברור לי שהשינוי שאני רוצה לעשות בעולם קשור לחינוךההרצאות שנתתי בבתי ספר בכל הארץ, ומנטורינג של בני נוער (בעיקר נערות) גרמו לי להבין שאני רוצה לקדם חינוך טכנולוגי בכלל, וקידום נערות למדעים בפרט.

אתגר ההורות לדבר 1 ולדבר 2 והרצון להכין אותם לעולם לא ידוע, החוויות התובנות והתגליות בדרך הפכו אותי ל"אמא רבודה" שמוסיפה על המציאות הקיימת שכבות מידע עבורי ועבור הילדים.

אז אני מזמינה אתכם להצטרף אלי במסע לפיצוח ההורות הרבודה, של הורים שהם בעצמם אנשים בעולם החדש.הורים שמשתנים בעצמם יחד עם עולם המשתנה ורוצים להבין איך מכינים ילדים לעולם לא ידוע.

 

אפשר למצוא כאן קורות חיים יותר רשמיים ומפורטים.

 

* המתבגרים מבקשים למסור שהכינוי על דעתם ונבחר בשיתוף איתם על מנת לשמור על פרטיותם בבלוג של אמא.