she codes

נשים רבודות לומדות לתכנת ;she codes

בשבוע שעבר, יחד עם קבלת השנה האזרחית החדשה, הלכתי לחגוג יום הולדת 4 ל she codes. חשבתי שזו הזדמנות מצוינת לספר לכם על ארגון מופלא שעשה קפיצת דרך משמעותית וגם יכול להיות בית חם לכל הנשים הרבודות.

ארגון she codes הוקם בשנת 2014 ע"י רות פולצ'ק . הארגון שם לו למטרה להגדיל את מספר הנשים המפתחות בתעשיית ההיי-טק ל-50%. הארגון כולו מתופעל ע"י מתנדבות, כולל אותי שמשמשת כאחראית מסלול web בסניף אפלייד ברחובות.

she codes
רות פולצ'ק. צילום: מלי מרטון

הלימודים הם בחינם ולא דורשים שום דרישות קדם חוץ מלהבין אנגלית, להגיע עם לפטופ ואוזניות, והרבה מוטיבציה. הלימוד נעשה ע"י הגעה פעם בשבוע לסניף, בשיטה של לימוד עצמי. נשים רבות מביעות חשש כאשר הן שומעות על זה בפעם הראשונה, כולל אותי. כולנו התרגלנו שבעולם הישן עומד מורה ומלמד אותנו הכל. בעולם החדש, במיוחד בתחום התכנות, חייבים ללמוד לבד, כי התחום מתפתח כל כך מהר, מבחינת שפות, סביבות ואלגוריתמים. אם נצטרך ללכת לקורס על כל חידוש, אנחנו רק נלמד ולא נעבוד. לכן השיטה הזו מצויינת. בנוסף, זה מאפשר לכל אחת להתקדם בקצב אישי, למי שקל או שיש רקע קודם, זה מאפשר לעוף קדימה, ומי שהתחום חדש לה, יש לה את החופש להעמיק, בלי להרגיש היא מעכבת מישהו או מאבדת את הכיתה. השיטה הזו, מאפשרת גם לפתוח מסלולי לימוד חדשים בכל חודש ולא כל מספר חודשים עד שייגמר קורס. התוצאה היא שב she codes יושבות בחדר אחד, הרבה נשים, כל אחת נמצאת בשלב אחר בקורס, אבל מוקפות בקהילה שעוזרת להתמיד וגם עוזרת כשמשהו לא עובד.

she codes במספרים

אז הארגון חגג בשבוע שעבר יום הולדת 4 ותראו למה הצליחו להגיע 8 בנות שהחליטו להיפגש פעם בשבוע כדי לתכנת.

נכון לסוף 2017 יש למעלה מ 20,000 נשים שחברות בקהילת she codes, כאשר למעלה מ 1,500 נשים מגיעות כל שבוע לפעילויות. הארגון מתופעל ע"י למעלה מ-300 מתנדבות ביותר מ 30 סניפים בפריסה ארצית. בשבועות האחרונים נפתח הסניף הדרוזי הראשון בדליית-אל כרמל וסניף נוסף מתוכנן בנצרת. בארגון קיימים שלושה מסלולי לימוד: web, פייתון ואנדרואיד, כאשר בסניף שלי, אפלייד רחובות, קיים מסלול פיילוט של iOS. הארגון מקיים כ-150 אירועים בחודש. חוץ ממפגשי התכנות מתקיימות הרצאות בנושאים מגוונים, מ- coding skill והעשרות בנושאים רבים ועד הרצאות השראה מנשים בתעשיה.כמו כן מתקיימים אירועי hack days ו hack nights ובהאקתון הסייבר השתתפו למעלה מ -100 נשים.

she codes
אינפוגרפיקה: מלי מרטון

 

she codes עולה כיתה

ארבע שנות פעילות ונתונים מרשימים שכאלה לא עברו מבלי שיבחינו בהם. לפני כחודש הכריז משרד העבודה והרווחה, על השקת מיזם משותף עם she codes לשילוב נשים בהייי טק. במסגרת שיתוף הפעולה, במהלך 3 שנים יורחב מספר הסניפים ותכניות הלימוד יותאמו לשוק התעסוקה. היעד הוא להכשיר 4,440 נשים במהלך התקופה ולבצע השמה לפחות למחצית.

she codes
צילום: מלי מרטון

הממונה על התעסוקה והמשנה למנכ"ל משרד העבודה והרווחה, הגב' מיכל צוק סיפרה ששיתוף הפעולה נולד ממחקר שערך משרד העבודה והרווחה. המחקר מעלה נתונים עגומים לגבי שילוב נשים בהיי-טק שמהוות כ 26% מהמפתחים. אם מתבוננים בטבלאות השכר, ככל שעולים לרמות השכר הגבוהות, ייצוג הנשים צונח ל 17%.

המיזם המשותף נועד להוות שער כניסה נוסף לנשים לתעשיה הזו, כאשר כחלק מהמיזם, ישנה כוונה לבצע הכוונה ללימודים גבוהים. שער כניסה נוסף לנשים למקצועות מכניסים יבטיח ייצוג גבוה יותר לנשים בטבלאות השכר הגבוה. נתונים מהמחקר של משרד העבודה והרווחה מראים, שלא משנה מה נתוני הפתיחה, בוגרי מדעי המחשב, ממוקמים גבוה בטבלאות השכר. למרות יכולות גבוהות של נשים גם בקרב ניגשים ל 5 יח"ל מתמטיקה וגם בהישגי הפסיכומטרי, המחקר מראה שרק 11.6% מבין הנשים שקיבלו ציונים גבוהים בחלק הכמותי בפסיכומטרי, בוחרות ללמוד לתארים במקצועות ההיי-טק, לעומת יותר מ 30% אצל הגברים. וזה מצב שלא השתנה כבר 20 שנה.

מה שכן השתנה הוא החוסר הקיים כיום במתכנתים. קיים היום חוסר של כ-10,000 מתכנתים בשוק. ב  2017 על כל מתכנת שחיפש עבודה היו שתי משרות פנויות. במשרד העבודה והרווחה ראו במצב זה הזדמנות לפתור שתי בעיות במיזם אחד. למה לא למלא את החוסר הזה במתכנתות? גם נפתור את בעיית החוסר במתכנתים וגם נפתור את בעיית ייצוג הנשים בהיי-טק והייצוג שלהן בטבלאות השכר הגבוהות. כמה שאני אוהבת יעילות!

she codes: מיזם תעסוקתי וחברתי

מה שאני אוהבת ב she codes זה שהוא מגשים שני דברים שחשובים לי מאד:

she codes
Photo by Fabian Grohs on Unsplash

הראשון, מאפשר ללמוד ולהתפתח. מי שקראו את הפוסט שלי על ג'ולט זוכרים שדיברתי שם על החשיבות ללמוד ולהתפתח בכל מקצוע. בעולם החדש אתה תמיד צריך ללמוד, וצריך ללמוד תחומים רבים, להיות "כלבויניק" כדי להיות תחרותי בעולם החדש. she codes  מאפשר בדיוק את זה. אני כבר מהנדסת תוכנה ועושה את זה לא מעט שנים, אבל אני מפתחת מערכות מסוג מסויים, לא מכירה בכלל את עולם ה web ולא מכירה אנדרואיד. אין לי כוונה בקרוב לחפש עבודה אחרת, אבל אני מרגישה שהעולם מתקדם בלעדי, וממש רוצה להכיר את הסביבות החדשות. אבל לא רק מתכנתות שרוצות להתפתח בתחומים נוספים, אני פוגשת ב she codes גם ביולוגיות שרוצות לכתוב תכניות בדיקה למחקרים שלהם במעבדה (כבר אמרתי כלבויניק?) פגשתי נשים שעובדות בשיווק דיגיטלי וקידום אתרים שרוצות לקבל עוד רובד של יכולות.

הדבר השני הוא, האספקט החברתי. אני מאמינה בחינוך ככלי למוביליות חברתית. רכישת ידע/מקצוע/השכלה יכולים לשנות את תנאי הפתיחה שלך. פעם מי שנולד בפריפריה והשתייך לשכבות סוציו-אקונומיות חלשות, היה מוסלל כמעט בוודאות למקצועות ברף הנמוך של ההשתכרות והמשיך דרך של דורות רבים אחורה במשפחה. העולם היום והאפשרויות שנפתחות בו, מאפשרים לאתגר את נקודת הפתיחה הזו. ו she codes  עושה בדיוק את זה. איתי בכיתה ישבה בחורה בת 24 שעובדת בתור קופאית בסופר. היא אמרה שפשוט נמאס לה להרוויח משכורת מינימום. אין לה אפשרות לשלם על לימודי תכנות במסגרת אחרת, לכן she codes הוא פתרון מושלם. ממש מרגש אותי לחשוב שזה אפשרי.

she codes: אפליה מתקנת?

אי אפשר לדבר על she codes מבלי להתייחס לפיל שבחדר. האם זו אפלייה מתקנת? יש שיאמרו: "בוודאי זו אפליה מתקנת ואין שום בעיה עם זה". אז חשבתי על זה קצת. קודם על אפליה מתקנת. אני לא בטוחה שהצלחתי לגבש עמדה בנושא הזה, ואני מרגישה שלכתוב על זה, זה הליכה בשדה מוקשים או פירוק פצצה מתקתקת. מצד אחד, ברור לי הצדק בתיקון עוולות. קבוצה או מגזר, במקרה הזה מגדר, שקופח שנים רבות, אך טבעי יהיה לנסות לתקן ולצמצם את הקיפוח. הבעיה היא שלא מתקנים עוולה בעוולה וגם אפליה מתקנת היא אפליה. יצא לי לראות מקום שהחליט על קידום נשים, וגברים מוכשרים קופחו לרעה. מצד שלישי, נשים קופחו לרעה שנים רבות, מצד רביעי, זה עוול כרגע כלפי הגבר הספציפי שלא בטוח צריך לסבול השלכות אישיות עקב שנים של קיפוח נשים. אי אפשר לא לעשות כלום, אבל לא בטוח שאפליה מתקנת זו הדרך. אולי לדאוג לשוויון הזדמנויות, אבל אז ייקח שנים להגיע למצב שנגיע לייצוג שווה והוגן. מרוב צדדים חטפתי סחרחורת ואני לא בטוחה שגיבשתי עמדה מוצקה, אלא אני רק עומדת על כל המורכבויות.

על מה כן גיבשתי דיעה? ש she codes  בעיני זו לא אפליה מתקנת. נכון, זה רק לנשים, אבל אם ליזמת חברתית כואבת עוולה מסויימת, זה בסדר לרתום את היכולות והכישורים שלה כדי לפתור את זה. בקשר למיזם עם משרד העבודה והרווחה, הוא בא לפתור חוסר של 10,000 מתכנתים. אם נסגור אותו עם מתכנתות, זה לא בא על חשבון שום גבר. מה יותר טוב מלפתור בעיה ותוך כדי גם לתקן עוולה?

 

she codes לאימהות רבודות

אז חוץ מפלטפורמה לכל הנשים הרבודות, נשות העולם החדש, אני חושבת שאימהות שלוקחות חלק  ב she codes מרוויחות דבר נוסף. כמי שמגדלות ילדים לעולם החדש והלא ידוע ושוברות את הראש איזה כישורים להקנות לילדים, כבר הגעתי למסקנה שאחת המיומנויות החשובות תהיה לדעת ללמוד לבד. שזה בדיוק מה שנשים ב she codes עושות – לומדות לבד. אני גם יודעת שדוגמא אישית היא כלי חינוכי חזק ביותר, לא משנה כמה ננסה להסביר לילדים ובאלו דרכים נבחר, שום דבר לא יהיה חזק כמו לעשות זאת בעצמנו, ולהוות דוגמא. בנוסף בפוסט שלי על תיכנות לילדים הסברתי למה היכולת לתכנת היא חשובה לכל סוגי המקצועות ותכנות זו האוריינות החדשה, אז להוות דוגמה גם בתחום הזה, הופך את לימוד החשיבות של המיומנות הזו, לקלה יותר.

בהצלחה לכל האימהות הרבודות!

 

לבירור הסניף הקרוב לביתך היכנסי לאתר או לדף הפייסבוק  של she codes.

קצת אהבה

אהבתם את התכנים? שתפו בפייסבוק, תנו לייק והירשמו לניוזלטר

עשו לייק לעמוד הפייסבוק של הבלוג:

https://www.facebook.com/augmentedmom/

יש לכם הערות, הארות, פרגונים או שאלות? הגיבו פה למטה, אני עונה ותמיד שמחה לדיון.

 

יש לכם תגובות?

תגובות

5 thoughts on “נשים רבודות לומדות לתכנת ;she codes

  1. פוסט מרתק וחשוב. הצלחת לגעת בכל כך הרבה זוויות של המיזם הזה בפוסט קצר וממוקד. הסוגיה של אפליה מתקנת היא באמת סוגיה מורכבת, ואני חושבת שהעלת פה הרבה מהסיבות לכך. מרגש לראות מיזמים אישיים שמצליחים לעשות שינוי רחב ועמוק כל כך.

  2. מעניין מאד! נשמע פרוייקט רציני ביותר, אבדוק מה יש באיזור שלי… תודה!
    שתי הערות הגהה קטנות שכדאי לתקן:
    "הוא בא לפתוח חוסר של 10,000…" אולי הכוונה ל"לפתור"?
    "אני חושבת שאמהות שלוקחות בshe codes"- חסרה המלה "חלק"…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *